امام علی (ع) : زبان عاقل پشت قلب او قرار دارد در حالى كه قلب احمق پشت زبان اوست
جستجوی پیشرفته لباس (3469لباس عروس و مجلسی)
نوع لباس
لباس عروس
لباس مجلسی
مدل
همه
مدل لباس طرح A
مدل لباس سلطنتی
مدل لباس ماهی
مدل لباس پرنسس
مدل لباس کلوش
سایر
یقه
همه
یقه پشت گردنی
یقه خشتی
یقه دکلته
یقه دلبری
یقه قایقی
یقه گرد
یقه هفت
یقه یکطرفه
آستین
همه
آستین بدون آستین
آستین کوتاه
آستین سه چهارم
آستین بلند
قد لباس
همه
کوتاه
بلند
دنباله دار
سال
همه
2019
2018
2017
2016
2015
2014
سایر
برند
همه
آنابل
آنایز بریدال
آنترا
ابد محفوظ
ادسو
اسپوزابلا
استلا یورک
الفرد انگلو
الما نویا
الور
الیزابتا پلیگنانو
ایر بارسلونا
ایمپرسشن
برایدز بای هاروی
برتا بریدال
پاپیلیو
پرونویاس
تینا والردی
جاستین الکساندر
جاسمین امپایر
درسارا
دمتریوس
دومو آدامی
رزا کلارا
سایر
سوترو و میجلی
سوفیا تولی
سوییتهرت
فرانک سارابیا
فلارا زایچک
کاسیمینا
کالکتور
کوزموبلا
کیتی چن کوچر
گالیا لاهاو
لونا نویاس
مادلین گاردنر
ماریا کارین
مانو گارسیا
مگی سوترو
موری لی
مون چری
میس پاریس
نیکول اسپوز
ونوس
یان استوارت
امتیاز
همه
5-4 ستاره
4-3 ستاره
3-2 ستاره
2-1 ستاره

راهنمای جامع برنامه ریزی عروسی

ابتدا وارد/عضو شوید
میانگین: 5٫0
تعداد رای: 1
راهنمای جامع برنامه ریزی عروسی

روز عروسی، روزی به یادماندنی و خاطره انگیز برای هر عروس و دامادی است و به منظور رسمیت بخشیدن به ازدواج با حضور خانواده عروس و داماد، فامیل و دوستان برگزار می گردد. همین امر سبب ایجاد استرس و همچنین هزینه های سنگین برای این مراسم عروسی می گردد. برنامه ریزی مراسم عروسی در ایجاد نظم فکری و در نتیجه کاهش استرس و انرژی منفی و کاهش مخارج عروسی مفید می باشد. فلذا در این مطلب، راهنمای جامعی درخصوص ۵ نکته کلیدی برنامه ریزی عروسی ارائه می دهیم.

 1. اولین نکته برنامه ریزی عروسی: تاریخ عروسی

  برای برنامه ریزی عروسی بهترست تاریخ عروسی به گونه ای انتخاب شود که روز عروسی مصادف با یک روز فرخنده باشد. البته به صورتی که باعث افزایش هزینه ها نشود، چون در برخی تاریخ ها برای اجاره تالار باید پول بیشتری پرداخت. اگر هم روزهایی مانند اعیاد را در نظر دارید، باید چند ماه زودتر برای رزرو اقدام کنید.

 2. دومین نکته برنامه ریزی عروسی: هزینه عروسی

  مشخص شدن میزان بودجه و هزینه عروسی، بسیار مهم بوده و بهتر است برای این کار با چند نفر از دوستان و آشنایانتان که به تازگی جشن عروسی را پشت سر گذاشته اند، مشورت کنید. بیشتر به این فکر کنید که دوست دارید شب عروسی تان برای شما خاطره انگیز و شاد باشد و یا اینکه می خواهید با به یاد آوردن آن افسوس بخورید و احساس پشیمانی بکنید که با هزینه عروسی کمتر هم می توانستید یک مراسم شاد و آبرومند برگزار کنید. (تمام زندگی شما همین یک شب عروسی نیست)

  سعی داشته باشید به امور تجملاتی و تشریفاتی که ضرورتی ندارند و تنها باعث هزینه اضافه مراسم عروسی می شوند، نپردازید. بعنوان مثال کارت عروسی از موارد فرعی می باشد زیرا برای آدرس دادن و اعلام همگانی پیوند عروس و داماد بکار می رود. بنابراین بایستی حداقل هزینه عروسی را با توجه به عرف دو خانواده و توان مالی خودتان لحاظ نمود.

  در تمام امور و هزینه های عروسی با همسر خود مشورت کنید، چرا که او دیگر شریک شما در زندگی تان می باشد و دیگر کسی شما را جدا از هم در نظر نمی گیرد. لجبازی را کنار بگذارید و تنها صلاح خودتان را در نظر بگیرید. شما دیگر مستقل شده اید و می خواهید یک عمر در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کنید.

 3. سومین نکته برنامه ریزی عروسی: لیست مهمانان

  لیست مهمان های عروسی خود را تعیین کرده و برای تدارکات و شام مهمان هایی که اطمینان به آمدن آنها ندارید؛ میانگین در نظر بگیرید. افراد غیرضروری را هم دعوت نکنید.

 4. چهارمین نکته برنامه ریزی عروسی: محل جشن عروسی

  انتخاب محل برگزاری جشن عروسی تنها نباید به سبب علاقه به مکانی خاص باشد، بلکه باید به مسافت و چگونگی رفت و آمد خودتان و مهمانان توجه کنید. همچنین به فصل برگزاری مراسم عروسی و آب و هوا هم باید توجه کرد. حتما برای کارهایی که در روز عروسی باید انجام دهید، برنامه ریزی و ساعت بندی کنید تا کارها به موقع انجام شود و خودتان دچار استرس نشوید. مسیر رفتن به آتلیه، باغ و تالار را محاسبه کنید و برای آن ساعت تعیین کنید.

 5. نکات تکمیلی

  تعیین آتلیه، آرایشگاه عروس، آرایشگاه داماد، ماشین عروس، کارت عروسی، لباس عروس، کت و شلوار دامادی، دسته گل عروس و خرید عروسی مواردی هستند که بایستی برای تمام این کارها دو ماه زودتر از جشن عروسی برنامه ریزی و اقدام کنید تا بتوانید با آرامش و دقت، بهترین و مناسب ترین ها را انتخاب کنید. با تحقیق در بازار می توانید قیمت ها را هم مقایسه کنید. اگر فرد سختگیر و نکته بینی هستید، به شما پیشنهاد می کنیم حداقل ۴ ماه زودتر برنامه ریزی و اقدام نمایید. در حد امکان کار فیلم برداری و عکاسی را یک ساعت زودتر تمام کنید.

  در انتها لازم به ذکر است که لیستی از تمام اموری که باید به آن ها بپردازید، با ذکر تاریخ تهیه کنید تا امری از قلم نیفتد.

نظر بدهید

برای ارسال نظر بایستی ثبت نام / ورود کنید