وقتی كسی به خواستگاری می آید که اخلاق و دین اش مایه رضایت است ، به او زن دهید كه اگر چنین نكنید ، فتنه و فساد زمین را پر خواهد كرد.

— پیامبر (ص)

انواع ژست عروس و داماد

انواع ژست عروس و داماد
۴٫۵ ::: ۲ votes

به اعتقاد بسیاری کارشناسان ، مراسم عروسی یکی از ۲ اتفاق بزرگ زندگی است و چه بسا تولد دوباره! مسلماً نگاه کردن به عکس های عروسی تان ، خاطرات این روز سرنوشت ساز را برایتان تداعی خواهد کرد.

یکی از مواردی که در عکس برداری و آتلیه مهم می باشد ، ژست عروس و داماد است. در این مطلب انواع ژست عروس و داماد را برایتان تشریح می کنیم.

۱) ژست عروسی خبری :

ژست عروسی خبری ، گونه ای از ژست عکاسی عروس و داماد است. در این نوع ژست ، مراسم عروسی روال عادی خود را طی می کند و در یک لحظه عکاس بطور غافلگیرانه عکس می گیرد. بنابراین خلاقیت عکاس در ژست عروسی خبری بسیار تاثیرگذار است.

انواع ژست عروس و داماد - خبری1

انواع ژست عروس و داماد - خبری2

انواع ژست عروس و داماد - خبری3

۲) ژست عروسی هنرهای زیبا :

ژست عروسی هنرهای زیبا به معنی ایجاد تصویری ماندگار و کاملاً هنری از عروس و داماد است. این نوع عکاسی شامل استفاده از زوایای هنری ، نورپردازی خلاقانه ، ترکیبات خاص و تکنیک های پیشرفته ویرایش تصویر (ماسک ، فیلتر و سایر تکنیک های پیشرفته فتوشاپ) است. در این نوع ژست عروسی ، عکاس بایستی در برخورد با اتفاقات بسیار دقیق بوده و توانایی پیش بینی لحظات را داشته باشد.

انواع ژست عروس و داماد - هنرهای زیبا1

انواع ژست عروس و داماد - هنرهای زیبا2

انواع ژست عروس و داماد - هنرهای زیبا3

۳) ژست عروسی فشن :

ژست عروسی فشن برای مقاصد تجاری (نمایش لباس و سایر انواع مد) استفاده می شود. این ژست عروسی در کلان شهرها و بالاخص تهران رواج دارد. از تکنیک های عکاسی در این حالت ، می توان به تنظیمات خاص دوربین ، حالت سبک فشن و پس زمینه دراماتیک اشاره کرد.

انواع ژست عروس و داماد - فشن1

انواع ژست عروس و داماد - فشن2

انواع ژست عروس و داماد - فشن3

۴) ژست عروسی سنتی :

ژست عروسی سنتی بیانگر حالت متداول عکاسی (در باغ و آتلیه) است. در این نوع ژست عروسی ، عکاس نقش تنظیم کننده و کارگردان را دارد و حالات مختلف قرارگیری عروس و داماد را شکل می دهد.

انواع ژست عروس و داماد - سنتی1

انواع ژست عروس و داماد - سنتی2

انواع ژست عروس و داماد - سنتی3

منبع : عروس ایرانی

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *