دکتر شریعتی : عشق خشن است و شدید و ناپایدار ، دوست داشتن لطیف است و نرم و پایدار
جستجوی پیشرفته لباس (4020لباس عروس و مجلسی)
نوع لباس
لباس عروس
لباس مجلسی
مدل
همه
مدل لباس طرح A
مدل لباس سلطنتی
مدل لباس ماهی
مدل لباس پرنسس
مدل لباس کلوش
سایر
یقه
همه
یقه پشت گردنی
یقه خشتی
یقه دکلته
یقه دلبری
یقه قایقی
یقه گرد
یقه هفت
یقه یکطرفه
آستین
همه
آستین بدون آستین
آستین کوتاه
آستین سه چهارم
آستین بلند
قد لباس
همه
کوتاه
بلند
دنباله دار
سال
همه
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
سایر
برند
همه
آنابل
آنایز بریدال
آنترا
ابد محفوظ
ادسو
اسپوزابلا
استلا یورک
الفرد انگلو
الما نویا
الور
الیزابتا پلیگنانو
ایر بارسلونا
ایمپرسشن
برایدز بای هاروی
برتا بریدال
پاپیلیو
پرونویاس
تینا والردی
جاستین الکساندر
جاسمین امپایر
درسارا
دمتریوس
دمینیس
دومو آدامی
رزا کلارا
سایر
سوترو و میجلی
سوفیا تولی
سوییتهرت
فرانک سارابیا
فلارا زایچک
کاسیمینا
کالکتور
کوزموبلا
کیتی چن کوچر
گالیا لاهاو
لاسپوزا
لونا نویاس
مادلین گاردنر
ماریا کارین
مانو گارسیا
مگی سوترو
موری لی
مون چری
میس پاریس
نیکول اسپوز
ونوس
یان استوارت
امتیاز
همه
5-4 ستاره
4-3 ستاره
3-2 ستاره
2-1 ستاره

راهنمای جامع انتخاب دسته گل عروس + فیلم آموزشی و تصاویر ۲۰۱۹

ابتدا وارد/عضو شوید
میانگین: 5٫0
راهنمای جامع انتخاب دسته گل عروس

همانطور که در مطلب راهنمای برنامه ریزی عروسی عنوان کردیم، انتخاب دسته گل عروس یکی از مراحل می باشد که ممکن است بی اهمیت و جزئی به نظر آید. اما گل ها بخش مهم و اثرگذاری از ظاهر عروس هستند و فقط یکبار در زندگی انتخاب می شوند. با مطالعه این مقاله و دقت به نکات مهم انتخاب دسته گل عروس مناسب، می توان لباس عروس را زیباتر و رمانتیک تر کرد.

اگر شما دارای تجربه کمی درخصوص دسته گل های عروس هستید، سوالات زیادی را باید مدنظر قرار دهید : چه گل هایی را در دسته گل قرار دهید؟ چه رنگ و مدلی را انتخاب کنید؟ دسته گل تان چقدر بزرگ باشد؟ چگونه دسته گل تان را در دست بگیرید؟ برای پاسخ دادن به این سوالات، برترین نکات گلفروشان حرفه ای را گرد آورده ایم تا مناسب ترین و بهترین انتخاب دسته گل عروس را داشته باشید.

فهرست

فیلم آموزش درست کردن معروف ترین دسته گل عروسی

اگر بودجه محدودی برای جشن عروسی دارید، می توانید خودتان یک دسته گل رز گرد زیبا درست کنید. بهترست از یک گل بادوام با گلبرگ های بزرگ مثل رز استفاده کنید. با این آموزش می توانید یک هفته قبل از جشن عروسی، دسته گل زیبایی درست کنید.

مراحل انتخاب دسته گل عروس

 1. ابتدا لباس عروس را انتخاب کنید

  ابتدا لباس عروس را انتخاب کنید

  ابتدا لباس عروس را انتخاب کنید

  لباس عروس و دسته گل بایستی با یکدیگر ست باشند. پیشنهاد می کنیم که ابتدا لباس تان را انتخاب کنید و عکس لباس را نزد گلفروش ببرید تا دسته گل مناسب را پیشنهاد دهد. برای داشتن بهترین انتخاب، عکس لباس عروس در تن مانکن را همراه ببرید تا گلفروش بتواند شکل و سایز لباس را مشاهده کند. این کار در انتخاب اندازه و نوع دسته گل مناسب مفید است.

  بعنوان مثال اگر دسته گل بزرگی از گل های وحشی انتخاب کرده اید، نبایستی جلوی لباس تان دارای تزئینات زیادی باشد. اگر لباس تان دارای تزئینات زیادی است، دسته گل ساده ای را انتخاب کنید که لباس تان را تحت الشعاع قرار ندهد.

 2. انتخاب رنگ دسته گل

  انتخاب رنگ دسته گل

  انتخاب رنگ دسته گل

  رنگ بسیار کلیدی است و ترکیبات رنگی بسیاری وجود دارد، مخصوصا رنگ های سفید، عاجی و کرمی. اگر به دسته گل تمام سفید علاقه دارید، حتما از مشتقات رنگ سفید نیز استفاده کنید تا تناسب بهتری ایجاد کنید.

  رنگ دسته گل بایستی با رنگ لباس عروس و لباس ساقدوش ها تناسب داشته باشد. در صورت امکان، نمونه پارچه لباس ها را با خودتان همراه داشته باشید. همچنین رنگ تم عروسی تان می تواند راهنمای انتخاب رنگ دسته گل باشد. بعنوان مثال رز سفید می تواند ایده مناسبی برای یک عروسی کلاسیک با تم تیره پر زرق و برق باشد و یا گل رز آبی برای تم آبی بهترین ایده دسته گل است.

  اگر قصد دوخت لباس عروس را دارید، از خیاط تان بخواهید که بخشی از پارچه لباس را در اختیارتان قرار دهد تا گلفروش آن را به دور ساقه دسته گل بپیچد. بدین ترتیب تناسب رنگی فوق العاده ای را ایجاد خواهید کرد.

 3. استفاده از گل های مد روز

  استفاده از گل های مد روز

  استفاده از گل های مد روز

  معروف ترین گل های عروسی عبارتند از : رز، پونی (صد تومانی)، لیلیوم (سوسن)، ادریسی. شناخت گل های متداول عروسی سبب می شود که انتخاب درستی برای دسته گل عروسی تان داشته باشید. اگر شناختی از گل ها ندارید، حتما از گلفروش بخواهید که نمونه هایی از دسته گل های عروسی را نشان تان دهد که متقاضی بیشتری دارد.

  بعلاوه اگر به نمادها و نشانه ها علاقه دارید، احتمالا معنای گل ها برایتان ارزشمند باشد. بعنوان مثال قاصدک نماد وفاداری و شادی است. گل رز صورتی نماد شادی و لذت زیاد است. یاسمن نشانه لذت و گل ادریس نماد استقامت می باشد. همچنین می توانید از گل هایی استفاده کنید که هیچگاه معنای منفی نداشته اند مثل گل همیشه بهار و سنبل زرد.

  دسته گل خود را با قرار دادن گل های فصلی که مختص فصل عروسی تان است، منحصربفرد کنید.

 4. انتخاب اندازه و مدل

  انتخاب اندازه و مدل

  انتخاب اندازه و مدل

  دسته گل های عروسی دارای اندازه ها و مدل های مختلفی است. برخی کوچک و دلنشین هستند و برخی دیگر دنباله دار و بزرگ. اندازه و مدل دسته گل بایستی با اندازه و مدل لباس عروس تناسب داشته باشد. دسته گل نباید در لباس گم شود و یا جزئیات زیبای لباس را بپوشاند. بعلاوه کمر باریک ترین بخش بدن است و آن را با دسته گل پنهان نکنید، بلکه دسته گل عروس بایستی از کمر باریک تر باشد.

  بعنوان مثال انتخاب دسته گل بزرگ برای عروس ریزاندام می تواند لباس را پوشانده و آن را عجیب نشان دهد. اگر یک عروس بلند قد هستید، از دسته گل های آبشاری استفاده کنید تا با قدتان تناسب داشته باشد. اگر درشت اندام هستید، از یک دسته گل بزرگتر با تزئینات بیشتر استفاده کنید. دقت کنید که هیچ قانون مشخصی وجود ندارد ولی در هر حال بایستی تناسب را حفظ کنید.

 5. برآورد هزینه

  برآورد هزینه

  برآورد هزینه

  گل های طبیعی گران قیمت هستند. بعلاوه برخی از گل ها در زمان های خاصی از سال در دسترس نبوده و یا بسیار گران هستند. این موضوع را برای آینده (فصل عروسی تان) مدنظر داشته و بودجه عروسی تان را به دقت تعیین کنید تا هنگام خرید دسته گل به مشکل بر نخورید. حتما با یک گلفروش مشورت کنید.

 6. شخصی سازی کنید

  شخصی سازی کنید

  شخصی سازی کنید

  سعی کنید از گل های خاطره انگیز زندگی تان استفاده کنید. اگر در خواستگاری برایتان گل لیلیوم (سوسن) آورده باشند، با قرار دادن لیلیوم در دسته گل عروس می توانید خاطره آن روز را زنده کنید.

  همچنین می توانید از اشیای نوستالژیک تان مثل سنجاق سر یادگاری و یا هر شی مناسب دیگری در دسته گل تان استفاده کنید. با گلفروش مشورت کرده و آن را در بالای ساقه دسته گل قرار دهید.

 7. درست و نادرست بی معنی است!

  درست و نادرست بی معنی است

  درست و نادرست بی معنی است

  به دسته گل بزرگ و چشمگیر علاقه دارید؟ و یا یک دسته گل پر پیچ و تاب که هیچ شباهتی به مدل های کلاسیک ندارد؟ شک نکرده و انتخابش کنید زیرا هر دسته گلی نشانگر تمایلات شخصی شما و کاملا سلیقه ای است. البته حتما به پیشنهادات گلفروش خودتان هم توجه کنید.

نکات تکمیلی

 1. انتخاب گلفروش

  پس از یافتن چند استایل دسته گل مدنظرتان، بایستی نزد گلفروش بروید. البته درست کردن دسته گل مدنظرتان توسط گلفروش، به راحتی گفتنش نیست! طراحی و دیزاین دسته گل، کاری است که به مهارت و تجربه بالا نیاز دارد و گلفروش های مختلف معمولا در ایجاد انواع خاصی از دسته گل مهارت دارند.

 2. نحوه در دست گرفتن دسته گل

  بعضی از عروس ها تمایل دارند که دسته گل را دو دستی گرفته و بالا نگه دارند که سبب بالا رفتن شانه ها می شود. این کار، تصویر خوبی ایجاد نمی کند، مخصوصا اگر لباس تان دکلته باشد. پیشنهاد می شود که دسته گل را در یک دست، پایین تر از باسن و کمی به سمت خارج لباس نگه دارید. این کار سبب می شود که مدل لباس تان به خوبی نمایش داده شده، شانه هایتان آزاد بوده و ژست عکاسی مناسبی ایجاد شود.

  بعلاوه دسته گلی انتخاب کنید که تمام روز بتوانید به راحتی در دست بگیرید و آن را حمل کنید. بعبارت دیگر نباید سبب قوز کردن و یا خستگی تان بشود.

 3. انتخاب ژست دسته گل

  تصاویر دسته گل عروسی می تواند بسیار خاص و دوست داشتنی باشد. تصاویر زیبایی که از دسته گل گرفته می شود عبارتند از : عکس کلوزاپ و یا نمای نزدیک، عکس دسته گل درون استخر، عکس عروس در حال حرکت با دسته گل آویزان و دسته گل در کنار کیک عروسی.

 4. تازه نگه داشتن دسته گل طبیعی

  اگر دسته گل طبیعی دارید، می توانید هنگام عصر با بریدن ۲ سانتیمتر از انتهای ساقه و قرار دادن دسته گل در آب، آن را تازه نگه دارید. احتمالا مادر و یا دوستان تان بتوانند این کار را عهده دار شوند.

تصاویر دسته گل شیک ۲۰۱۹ (۱۳۹۸)

در این بخش، تصاویر زیبایی از جدیدترین دسته گل های مد روز را مشاهده می کنید که شامل انواع مختلف گرد، آبشاری، کروی، خوشه ای، بیدر مایر و … با گل های معروف رز، لیلیوم، پونی و … می شود.

دسته گل عروس آبشاری رز رنگارنگ

دسته گل عروس آبشاری رز رنگارنگ

دسته گل عروس بیدر مایر زیبا

دسته گل عروس بیدر مایر زیبا

دسته گل عروس هلالی شیک و زیبا

دسته گل عروس هلالی شیک و زیبا

دسته گل عروس مرکب گلاملیا سفید

دسته گل عروس مرکب گلاملیا سفید

دسته گل عروس گرد رز قرمز

دسته گل عروس گرد رز قرمز

دسته گل عروس گرد پونی سفید

دسته گل عروس گرد پونی سفید

دسته گل عروس کروی بنفش

دسته گل عروس کروی بنفش

دسته گل عروس خوشه ای سفید

دسته گل عروس خوشه ای سفید

نظر بدهید

برای ارسال نظر بایستی ثبت نام / ورود کنید