آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد ، آزادی خود ماه است که او را پایبند می کند

— تاگور

افزایش موفقیت در زندگی

به این مطلب امتیاز بدهید

روابط موفقیت آمیز و عاشقانه زن و مرد پس از ازدواج تا میزان زیادی به شباهت طرز فکر و تفاهم آن دو بستگی دارد. زندگی فراز و فرودهای فراوانی به خود می بیند و به دست آوردن موفقیت در میان همه این سختی ها دشوار به نظر می رسد . اما زن و مرد باید در کنار هم باشند و دوشادوش هم برای موفقیت هایشان تلاش کنند ؛ چرا که پس از ازدواج تبدیل شده اند به یک روح در دو بدن.

از این رو باید با هم برای موفق شدن تلاش کنند اما سهم روحیه موفقیت خواهی در زندگی زیاد است. راهکارهای ساده ای وجود دارد که می توان با عمل کردن به آنها این روحیه را در فرد و همسر او افزایش داد که عبارتند از : داشتن الگویی مناسب و درست در زندگی ، داشتن انگیزه ای قوی ، تنظیم برنامه برای وقت.

الگوی مناسب برای زندگی :

انتخاب الگو به این معنا نیست که فردی مانند بت مورد پرستش قرار بگیرد و اینگونه تصور شود که او هیچ اشتباهی نداشته و تمام زندگی را به پاکی و درستی گذرانده است . او هم انسان است و خطاکار و چه بسا بسیارند افرادی که پس از یک دوره خطاکاری به راه درست رو آورده و مورد اقبال جامعه ای قرار می گیرند. از این رو معصومین به عنوان بهترین الگو ها معرفی شده اند.

اما افراد و شخصیتهای زیادی هستند که به عنوان الگو می توان از آنها بهره گرفت . اگر فردی مذهبی و مبادی آداب دین هستید ، از شهدا و شخصیت های دینی می توانید استفاده کرده و الگو برداری کنید. اما الگو فقط به افرادی که در گذشته زندگی می کرده اند محدود نمی شود ، بلکه بسیاری افراد هستند که در زمانه خودشان الگوی سایرین قرار می گیرند : مانند رهبران یک نهضت یا جنبش که معمولا هم طرفدارانشان آنها را به عنوان الگوی زندگی خود انتخاب می کنند.

شباهت الگوی زن و شوهر ، آنها را در رسیدن به تفاهم بهتر یاری می کند. شاید بهتر باشد الگوی رفتاری همسرتان را قبل از عقد و هنگام خواستگاری جویا شوید و میزان پایبندی او به این الگو را بفهمید و به فکر تغییر شخصیت فرد نباشید. اگر تا حد زیادی مشابه شما فکر می کند ، به فکر ازدواج با او باشید و به فکر تغییر وی پس از ازدواج نباشید ، چرا که شخصیت او شکل گرفته و مرحله انتخاب و تغییر رفتار را از سر گذرانده. پس شروع زندگی با این ریسک کار عاقلانه ای نیست.

افزایش موفقیت در زندگی

داشتن انگیزه ای قوی :

هدف فرد ، مسیر زندگی او را معین می کند. هدف می تواند موضوعات مختلفی داشته باشد : مجموعه ای از آرزوها و خواسته های فرد ، رسیدن به سعادت اخروی ، غنای اقتصادی و سرمایه دار شدن ، وصال با فرد مورد علاقه و یا دنبال کردن رشته یا ورزش یا کاری که مورد پسند و علاقه شما بوده و توان شما با آن متناسب است ، همگی می توانند به عنوان هدف (کوتاه یا بلند مدت) انتخاب شده و به فرد انگیزه کار و تلاش بدهد.

انگیزه قوی فرد را به سوی خواسته های او پرتاب می کند. با همسرتان بر سر رسیدن به آرزوها و اهداف مشترکتان به تفاهم برسید. این امر به شما کمک می کند تلاشهایتان هدفمند شده و به موفقیت های بیشتری در طول زندگی مشترک دست پیدا کنید .

افزایش موفقیت در زندگی

تنظیم برنامه برای وقت :

روابط اجتماعی فرد در نگرش او نسبت به زندگی بسیار تاثیرگذار است. فردی که تمام تلاش خود را برای رسیدن به  آرزوهایش صرف می کند ، از وقت خود به نحو احسنت استفاده می کند ، در اوقات فراغت خود به دنبال سرگرمی های سالم و ذهن پرور بوده و تا جایی که ممکن است در جمع افرادی که انگیزه ای برای زندگی ندارند حاضر نمی شود. در واقع وقتی برای فکر کردن به داشته های دیگران ندارد و ذهن خود را درگیر مسایل با ارزش می کند.

اینکه شما برای وقت خود برنامه ریزی داشته باشید امر مهمی است. فردی که کاری برای انجام دادن دارد به موفقیت بیشتری دست پیدا می کند و این امر به وی مجالی نمی دهد تا وقتی برای سرک کشیدن در زندگی دیگران داشته باشد و برای نداشته هایش حسرت بخورد. برای اینکه به خواسته هایتان نزدیکتر شوید ، از داشته های دیگران خوشحال شده و برایشان  آرزوی موفقیت روزافزون کنید. به یاد داشته باشید وجود افراد موفق در کنارتان باعث افزایش انگیزه برای تلاش بیشتر خواهد بود که کار و خلاقیت روحیه شما را تقویت کرده و اعتماد به نفس شما را افزایش خواهد داد. پس سعی کنید برنامه ای قوی برای خود و همسرتان طرح کنید تا از لحظه های با هم بودنتان نهایت لذت را ببرید تا مبادا استرس کارهای انجام نشده ، لحظاتتان را خراب کند.

افزایش موفقیت در زندگی

برای ساعات زندگی خود ارزش قائل شوید. پس از مدتی برنامه ریزی و توجه منظم به این برنامه باعث تقویت حس اعتماد به نفس شما شده و شما را به باوری قوی می رساند که افزایش موفقیت در زندگی را به طور صعودی برایتان به ارمغان می آورد.

منبع : عروس ایرانی

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *