مراسم عروسى را در شب و مهمانى را در روز انجام دهيد.

— امام صادق (ع)

آرایش و کاشت ناخن

به این مطلب امتیاز بدهید

آرایش و کاشت ناخن ، انتخاب رنگ لاک ، مدل فرنچ ، طراحی ناخن و یا نوع ناخن های کاشته شده سلیقه ای است اما از اصولی پیروی می کند که باعث بهتر جلوه کردن آرایش شما در مراسم عروسی تان می شود. در ادامه در خصوص کاشت ناخن و نکات آن ، توضیحاتی عرض خواهیم کرد.

چگونه ناخن بکاریم؟

اگر مایلید ناخن بکارید ، حتما چند ماهی زودتر اقدام کنید. ناخن مصنوعی یک عضو خارجی است که نیاز به طی زمانی حداقل یک ماهه دارد تا پوست شما به آن عادت کند. برای نوع ناخن ها و مدلشان دقت کنید. مدل های فشن و غیرعادی شما را بطور کلی از زندگی روزمره جدا خواهند کرد . دقت کنید که دستهایتان در طول زندگی برایتان قابل استفاده اند!

آرایش وکاشت ناخن

انتخاب رنگ و مدل ناخن مصنوعی

نوع رنگ و مدلی که روی ناخن ها کار می شود هم مهم است. انتخاب یک شکل وحشتناک یا بسیار فانتزی روی ناخن منظره زیبایی نخواهد داشت و از طرفی برای دیگران هم آزاردهنده است. رنگ مدلتان هم یکی از ملاک های زیبایی آن مدل است. اگر برای شرکت در یک مراسم ، اقدام به کاشت ناخن کرده اید رنگ مدل برایتان مهم تر می شود. برای اینکه هزینه اضافه نپردازید و رنگ مدلتان را تغییر دهید ، از ابتدا با رنگ لباستان ست کنید و همان رنگ را روی ناخن ها کار کنید تا از پرداخت هزینه اضافی هم جلوگیری کرده باشید.

بیشتر افرادی که ناخن مصنوعی دارند ، بعد از مدتی به وجود آنها عادت کرده و به طور عادی با آنها کار می کنند. اما در فرآیند عادی شدن دو مساله بسیار مهم است : توجه به اندازه بلندی ناخن و جنس کالای مورد استفاده.

اندازه ناخن مصنوعی

در برخی مدل های جدید ، اندازه ناخن ها غیرطبیعی و غیرقابل استفاده طراحی شده که کمتر کسی قادر به استفاده مداوم از آنها خواهد بود. از این رو حتی اگر هم از این مدلها خوشتان آمده ، قدری اندازه طول آنها را سوهان کنید. این امر به طبیعی جلوه کردن ناخنهای شما هم کمک خواهد کرد.

آرایش وکاشت ناخن

جنس ناخن مصنوعی

ابتدا باید به مرکزی که برای کاشت مراجعه می کنید ، اطمینان داشته باشید. مواد مرغوب در تمام مراکز استفاده نمی شوند. گذشته از مضراتی که مواد نامرغوب برای پوست شما دارند ، این مواد ماندگاری مناسبی هم نداشته و ممکن است بعد از مدت کوتاهی از کاشت ، ناخن ها کنده شده و بیفتند. اتفاقی که خوشایند نبوده و وقت و انرژی شما را به هدر می دهد.

البته قابل ذکر است که مرکز مورد مراجعه شما می بایست پس از اتمام کار ، برای ترمیم نیز خدمت ارایه کند. بدین صورت که چنانچه یکی از ناخن های دست شما به هر دلیلی از دستتان جدا شود ، می توانید به همان مرکز مراجعه کنید و بخواهید دوباره برایتان ناخن مورد نظر را بکارند ؛ چرا که جزء وظایف منظور شده این مراکز ، بدون دریافت هزینه اضافی است. اما توجه داشته باشید همیشه امکان ترمیم وجود ندارد ، به خصوص اگر دریک مهمانی مهم این اتفاق بیفتد! پس به فکر جنس و کیفیت مواد باشید ، چرا که کاشت و جدا شدن مداوم ناخن باعث کلافگی شما می شود که به عادی شدن ناخن ها هم کمکی نمی کند.

منبع : عروس ایرانی

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *