منتظر نمانید عشق شما را پیدا کند. زمین حاصلخیزی بیافرینید تا بذر عشق به سادگی در آن جوانه زند و رشد کند

— باربارا دی انجلیس

انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس عروس
۱ ::: ۱ vote

انتخاب لباس عروس یکی از مسایلی است که ذهن خانم ها را به خود مشغول می کند ، چرا که همگی دوست دارند درشب عروسی شان زیباتر از همیشه  در جمع مهمان ها به نظر برسند.

برای رسیدن به این خواسته ، از مدتها قبل از مراسم عروسی به این موضوع فکر می کنند و در جستجوی مدل های متنوع هستند تا بتوانند بهترین را برگزینند. اما مساله اصلی از همین جا شروع می شود. لباس مناسب چه لباسی است؟ آیا همین که از مدلی خوشتان بیاید کافی است تا آنرا به تن کنید؟ خیر ، پاسخ منفی است. برای انتخاب لباس مناسب بهتر است مسایلی را مورد توجه قرار دهید که عرض می کنیم.

انتخاب لباس عروس 1

۱) لباس باید با اندام شما متناسب باشد :

همه افراد اندام مطابق با استاندارد ها را ندارند. برای همین هر کس باید متناسب با اندام خودش لباسی را انتخاب کند. این مساله از قوانینی پیروی می کند که عبارتند از :

بالاتنه : افرادی که بالاتنه لاغر و کشیده ای دارند ، بهتر است از مدلی پوشیده استفاده کنند که تا حدی استخوان ها را پوشش می دهد. اما افرادی که بالاتنه چاقی دارند اگر از لباس های دکلته ، تاپ بندی یا گردنی ( به اصطلاح لنگی ) استفاده کنند زیباتر به نظر میرسند.

پایین تنه : کسانی که باسن و ران های حجیمی دارند ، برای انتخاب لباس عروس به سراغ لباس هایی با مدل ماهی بروند. در این مدل ، پف دامن از خط زیر یا مرکز باسن شروع می شود و برای همین هم افراد با باسن حجیم اندامی بسیار خوش فرم خواهند داشت.

انتخاب لباس عروس

اما ممکن است افرادی هم باشند که با وجود پایین تنه ای حجیم ، این مدل را نپسندند. برای این افراد توصیه ای دیگر داریم : می توانند از لباس های با دامن پف استفاده کنند. اما اگر لباس در قسمت کمر تزییناتی داشته باشد ، بازهم نمود بهتری درتن خواهد داشت، البته این مدل برای افرادی با کمر باریک هم مناسب است. اگر تزیین را هم دوست ندارید ، باز هم راه حل دیگری وجود دارد. شما می توانید از لباس هایی پفی استفاده کنید که در پایین دامن شان طرح یا حاشیه ای دارند. این مدل ها اندام فرد را در حالت نرمال خود نگه می دارند و توجه بیننده را به قسمت های حجیم بدن مثل سینه و باسن جلب می کنند.

انتخاب لباس عروس

۲) موارد استفاده لباس های پوشیده :

الف) افرادی که پوست بازو ، گردن و سرشانه هایشان بر اثر بثورات پوستی ، اثر جوش های قدیمی ، سوختگی یا حتی ماه گرفتگی ، زیبایی دلخواه را ندارد ؛ اگر از این مدل استفاده کنند ، می توانند اعتماد به نفس خود را را در میان انبوه جمعیت بهتر حفظ کنند.

ب) اگر اندام بسیار لاغری دارید و می خواهید خاص به نظر برسید ، می توانید مدل های اروپایی هم بپوشید ؛ مدل هایی که به نام بالماسکه هم شهرت دارند. این لباس ها در قسمت کمر و مچ دست ها تنگ می شوند ، یقه ای ایستاده یا هفت دارند که قسمت گردن را کمی چاق و عریض نشان می دهد و لاغری آن را می پوشاند ، در قسمت سر آستین به حالت پف کرده دوخته می شوند که سرشانه را به حالت ایستاده و خوش فرم جلوه می دهد و در قسمت دامن کاملا گرد و پف کرده دوخته می شود که ظرافت اندام های فوقانی خصوصا کمر را به رخ بیننده می کشاند. با این توصیفات این مدل ها مناسب افرادی است که نمی خواهند اندام لاغرشان به چشم بیاید.

انتخاب لباس عروس

پ) لباس هایی که آستین دارند ، به تن خانم هایی با بازوان سفید و تپل بسیار زیبا جلوه می کنند. بهتر است اگر بازو هایتان حجیم اند ، ازاین مدل ها انتخاب کنید.

۳) استفاده از تاج و کلاه عروس :

لباس های فانتزی کلاه هایی دارند به شکل تاج ! در واقع مدلی که مثل کلاه روی سر وصل می شود اما تزیینات آن جلوه تاج را دارد ، مدل هایی که در کنار لباس های نامزدی هم دیده می شوند که بسیار هم روی سر زیبا هستند. این لباس ها بر سر افراد با صورت های ریز نقش و ظریف زیبا تر هم می شوند.

انتخاب لباس عروس

اگر استخوان بندی صورتتان درشت است ، ازکلاه های لبه دار استفاده کنید که ترجیحاً ساده هم نباشند ؛ زیرا نگاه بیننده را روی سر و صورت شما به چرخش درآورده و از اینکه فقط به صورت شما توجه شود جلوگیری می کنند. درمورد لباس های پوشیده هم باید گفت ، نیازی به کلاه ندارند چون نه تنها در کنار این مدل زیبایی ندارند ، بلکه باعث می شود شلخته به نظر برسید.

منبع : عروس ایرانی

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *