عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی. دوست داشتن پیوندی خودآگاه و از روی بصیرت روشن و زلال

— دکتر شریعتی

6 تفکر اشتباه زنان

به این مطلب امتیاز بدهید

خانم ها احساساتی و رویاپرداز بوده و علاقه دارند همه چیز رمانتیک باشد اما وقتی وارد زندگی واقعی می شوند و با واقعیت های آن روبرو می شوند ، دچار سرخوردگی می شوند. بنابراین بهتر است که با رایج ترین ۶ تفکر اشتباه زنان آشنا شوید.

اشتباه اول : هر چه زیباتر باشم ، زندگی بهتری خواهم داشت.
کسانی که به این مورد مبتلا می شوند ، رو به آرایش های مکرر و افراطی آورده و در پی جراحی های زیبایی خواهند رفت. این کار ممکن است باعث ایجاد حس رضایت درونی در کوتاه مدت گردد اما در بلندمدت ، اثری نخواهد داشت. در واقع بایستی علت حقیقی را جستجو کرد و خود را بهمان شکل که هستیم ، قبول کرد.

اشتباه دوم : هرچه مدل ماشین بالاتر باشد ، زندگی بهتری خواهم داشت.
کسی که شکمش گرسنه است به فکر سیر کردن مغزش نیست! وضعیت کنونی بخشی از جامعه به گونه ایست که داشتن پول به یک ارزش و حتی معیار ازدواج درآمده است. در نتیجه با توجه به بصری بودن مردان ، خانم ها رو به اعمال جراحی و آرایش های مکرر می آورند تا موردپسند آقایان قرار گیرند. رقابتی پوچ در می گیرد که تمامی ندارد و ناشی از فقر اقتصادی و فرهنگی است. البته این معیار فی النفسه اشکال ندارد. همچنین این رفتار جامعه بدلیل عدم وجود ثبات اقتصادی تا حدودی طبیعی است ؛ اما مشکل زمانی ایجاد می گردد که تنها معیار انتخاب ، پول باشد.

اشتباه سوم : اگر برایم هدیه نخرد ، دوستم ندارد.
در دنیای خانم ها ، خریدن گل نشانگر مهر و محبت همسر می باشد و خلاف آن عدم علاقه برداشت می شود، در حالیکه این گونه نیست. در هر حال به آقایان توصیه می شود گاه و بیگاه و بدون دلیل هدیه ای برای همسرشان خریداری کنند. لازم نیست هدیه ای گران قیمت باشد بلکه القای حس اهمیت در همسرتان مهم است.

اشتباه چهارم : اگر سالگرد ازدواج را فراموش کند ، دوستم ندارد.
سالگرد ازدواج برای خانم ها مهم است و فراموش کردن آن معادل “دوست نداشتن” است. در حالیکه در دنیای آقایان ، فراموش کردن سالگرد ازدواج نشانگر بی مهری نیست و مردان بسیاری موارد دیگر نظیر تولد پدر و مادرشان را هم از یاد می برند.

اشتباه پنجم : اگر نگوید دوستم دارد ، … !
خانم ها تمایل دارند همسرشان قربان صدقه شان برود ، روابط رمانتیک داشته باشد و عبارت “دوستت دارم” را دائماً تکرار کند. اما عموماً مردان این گونه نیستند و نوع ابراز احساساتشان متفاوت است.

اشتباه ششم : اگر مرا به دوستانش معرفی نکند ، برایش مهم نیستم.
خانم ها دوست دارند سریعاٌ به اقوام همسرشان معرفی شوند و رسمی بودن رابطه به آنها اعلام شود. اما برای مردان ، این امر کمی زمان بر بوده و به تدریج رخ می دهد. بهترست در این مواقع ، آقایان سریعاً به فکر اصلاح بیفتند و به همسرشان نشان دهند که برایش ارزش قائلند.

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *