دکتر شریعتی : عشق خشن است و شدید و ناپایدار ، دوست داشتن لطیف است و نرم و پایدار
جستجوی پیشرفته لباس (2829 لباس عروس و مجلسی)
نوع لباس
لباس عروس
لباس مجلسی
مدل
همه
سایر
یقه
همه
آستین
همه
قد لباس
همه
کوتاه
بلند
دنباله دار
سال
همه
2019
2018
2017
2016
2015
2014
سایر
برند
همه
آنابل
ابد محفوظ
ادسو
اسپوزابلا
استلا یورک
الفرد انگلو
الما نویا
الور
الیزابتا پلیگنانو
ایر بارسلونا
ایمپرسشن
برایدز بای هاروی
برتا بریدال
پاپیلیو
جاستین الکساندر
جاسمین امپایر
درسارا
دمتریوس
دومو آدامی
رزا کلارا
سایر
سوترو و میجلی
سوفیا تولی
سوییتهرت
فرانک سارابیا
فلارا زایچک
کاسیمینا
کالکتور
کوزموبلا
کیتی چن کوچر
گالیا لاهاو
لونا نویاس
مادلین گاردنر
ماریا کارین
مانو گارسیا
مگی سوترو
موری لی
مون چری
میس پاریس
نیکول اسپوز
ونوس
یان استوارت
امتیاز
همه
5-4 ستاره
4-3 ستاره
3-2 ستاره
2-1 ستاره

راهنمای جامع انتخاب لباس عروس

ابتدا وارد/عضو شوید
میانگین: 5٫0
تعداد رای: 1
راهنمای جامع انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس عروس مسئله بسیار مهمی برای هر عروس محسوب می شود و ذهن خانم ها را به خود مشغول می کند. هر عروسی می خواهد در استثنایی ترین شب زندگی اش و در میان مهمان ها، زیباترین باشد و برای این منظور، لباس عروس جزء نکات کلیدی به حساب آمده و وقت، هزینه و وسواس زیادی را متوجه خود می کند.

این مطلب در حال بروزرسانی و تکمیل است و بمحض تکمیل، این پیام حذف می شود.

اهمیت لباس عروس سبب می شود که عروس خانم از مدت ها قبل از مراسم عروسی به این موضوع فکر کرده و با جستجوی مدل های متنوع، سعی در انتخاب بهترین لباس عروس باشد. اما مساله اصلی از همین جا شروع می شود. لباس عروس مناسب چه لباسی است و چه ویژگی هایی دارد؟ آیا همین که از یک مدل لباس عروس خوش تان بیاید کافی است تا آن را به تن کنید؟ مسلماً پاسخ منفی است. برای انتخاب لباس عروس مناسب بهتر است مواردی را مورد توجه قرار دهید که عرض می کنیم.

راهنمای جامع انتخاب لباس عروس

راهنمای جامع انتخاب لباس عروس

تغییرات لباس عروس در ۱۰۰ سال اخیر

مطالعه تاریخچه لباس عروس می تواند دید مناسبی نسبت به مدل های مختلف لباس عروس در سال های مختلف به شما بدهد. ما در مطلب تغییرات لباس عروس در ۱۰۰ سال اخیر بطور کامل به تاریخچه لباس عروس بهمراه تصاویر لباس عروس هر دهه پرداخته ایم.

بطور خلاصه می توان گفت که از سال ۱۹۱۰، تغییرات لباس عروس ها همزمان با مُد روز رخ داده است، بطوریکه مدل لباس عروس و سلیقه عروس ها از یک دهه به دهه بعدی، به شدت تغییر کرده است. مهم ترین تغییرات لباس عروس در ۱۰۰ سال اخیر به قرار زیر می‌باشد:

 • بلند، کوتاه و حذف شدن آستین لباس عروس
 • تغییر دامن لباس عروس گشاد به مدل لباس عروس راسته و بالعکس
 • تغییر قد لباس عروس بلند و دنباله دار به مدل لباس عروس کوتاه و بالعکس

زمان انتخاب لباس عروس

مناسب ترین زمان انتخاب لباس عروس، دو ماه زودتر از جشن عروسی است تا زمان کافی داشته باشید. به مزون های عروس و سایت های عروسی مختلف نگاهی بیندازید و مدل های مختلف لباس عروس را ببینید تا متوجه سلیقه خود شوید. اگر مایل هستید لباس عروس تان دوخته شود، باید ۶ ماه قبل از عروسی اقدام کنید تا لباس عروس تان چند هفته قبل از عروسی آماده شود و بتوانید آن را چند بار پوشیده و ایرادهایش را برطرف کنید. در صورتی که لباس عروس آماده تهیه کنید، دیگر نگران خوب یا بد شدن لباس عروس تان نیستید.

0006 انتخاب لباس عروس 1

راهنمای جامع انتخاب لباس عروس

انتخاب لباس عروس متناسب با اندام

در ابتدا، افراد باید درک صحیحی از ویژگی های اندامی خود داشته باشند. همه افراد، اندام خودشان را دیده اند اما دیدن با توجه کردن فرق دارد. نیز همه افراد، اندام مطابق با استاندارد ها را ندارند. برای همین هر کس باید متناسب با اندام خودش، لباس عروس انتخاب کند. تناسب اندام با لباس عروس از قوانینی پیروی می کند که عبارتند از:

 1. تناسب بالاتنه با لباس عروس: افرادی که بالاتنه لاغر و کشیده ای دارند، بهتر است از مدل لباس عروس پوشیده استفاده کنند که تا حدی استخوان ها را پوشش می دهد. افرادی که بالاتنه چاقی دارند، اگر از لباس عروس دکلته، تاپ بندی یا گردنی (به اصطلاح لنگی) استفاده کنند، زیباتر به نظر می رسند.
 2. تناسب پایین تنه با لباس عروس: کسانی که باسن و ران های حجیمی دارند، برای انتخاب لباس عروس به سراغ مدل لباس عروس ماهی بروند. در این مدل، پف دامن از خط زیر یا مرکز باسن شروع می شود و برای همین هم افراد با باسن حجیم اندامی بسیار خوش فرم خواهند داشت.
  انتخاب لباس عروس ماهی برای افراد با باسن و ران های حجیم

  انتخاب لباس عروس ماهی برای افراد با باسن و ران های حجیم

  اما ممکن است افرادی هم باشند که با وجود پایین تنه ای حجیم، این مدل را نپسندند. برای این افراد توصیه ای دیگر داریم: می توانند از لباس های با دامن پف استفاده کنند. اما اگر لباس عروس در قسمت کمر تزییناتی داشته باشد، بازهم نمود بهتری در تن خواهد داشت. البته این مدل لباس عروس برای افرادی با کمر باریک هم مناسب است. اگر تزیین را هم دوست ندارید، باز هم راه حل دیگری وجود دارد: شما می توانید از لباس عروس های پفی ای استفاده کنید که در پایین دامن لباس عروس، طرح یا حاشیه وجود دارد. این قبیل مدل های لباس عروس، اندام فرد را در حالت نرمال خود نگه می دارند و توجه بیننده را به قسمت های حجیم بدن مثل سینه و باسن جلب می کنند.

در چه مواقعی لباس عروس پوشیده انتخاب نمایید؟

  1. افرادی که پوست بازو، گردن و سرشانه هایشان بر اثر بثورات پوستی، اثر جوش های قدیمی، سوختگی یا حتی ماه گرفتگی، زیبایی دلخواه را ندارد؛ اگر از مدل لباس عروس پوشیده استفاده کنند، می توانند اعتماد به نفس خود را را در میان انبوه جمعیت بهتر حفظ کنند.
  2. اگر اندام بسیار لاغری دارید و می خواهید خاص به نظر برسید، می توانید مدل لباس عروس اروپایی (مدل لباس عروس بالماسکه) هم بپوشید. این لباس ها در قسمت کمر و مچ دست ها تنگ می شوند، یقه ای ایستاده یا هفت دارند که قسمت گردن را کمی چاق و عریض نشان می دهد و لاغری آن را می پوشاند. قسمت سر آستین لباس عروس، به حالت پف کرده دوخته می شوند که سرشانه را به حالت ایستاده و خوش فرم جلوه می دهد. در قسمت دامن کاملا گرد و پف کرده دوخته می شود که ظرافت اندام های فوقانی خصوصا کمر را به رخ بیننده می کشاند. با این توصیفات لباس عروس اروپایی مناسب افرادی است که نمی خواهند اندام لاغرشان به چشم بیاید.
   مدل لباس عروس اروپایی (مدل لباس عروس بالماسکه) مخصوص عروس خانم های لاغر اندام

   مدل لباس عروس اروپایی (مدل لباس عروس بالماسکه) مخصوص عروس خانم های لاغر اندام

  3. انتخاب لباس عروس های آستین دار برای خانم هایی با بازوان سفید و تپل، بسیار زیبا و جلوه بخش می باشد. بهتر است اگر بازو هایتان حجیم اند، مدل لباس عروس آستین دار انتخاب کنید.

تناسب هزینه لباس عروس با سلیقه تان

لباس عروس شما باید به اندازه جیب تان باشد! مسلماً یکی از مهمترین معیارهای خرید لباس عروس، هزینه آن خواهد بود. اما ممکن است شما لباس عروسی را بپسندید که توان پرداخت هزینه آن را نداشته باشید. در این شرایط شما می توانید با بکارگیری چند نکته هزینه لباس عروس و سلیقه تان را کنترل کنید.

در ابتدا شما باید توجه کنید که کدام ویژگی لباس عروس، نظر شما را جلب کرده است: رنگ لباس عروس، مدل لباس عروس، تزیینات لباس عروس و یا خوش دوخت و خوش فرم بودن لباس عروس؟ این عامل را پیدا کرده و به دنبال لباس عروسی بگردید که عامل مورد نظر شما را داشته باشد. به این ترتیب می توانید با صرف هزینه ای که در توان دارید، لباسی را بخرید که باب میل و مطابق سلیقه شماست.

تناسب لباس عروس و فرهنگ خانواده

اینکه شما زاده خانواده ای مذهبی باشید یا نه، در انتخاب لباس عروس شما بسیار تاثیرگذار است. افرادی که در خانواده ای مذهبی رشد می کنند، معمولا سعی دارند برای جشن عروسی خود موازین اسلامی را رعایت کنند. از همین رو لباس عروس و رفتارهای عروس و داماد کمی متفاوت خواهد بود. ممکن است بخواهید لباس عروس تان پوشیده باشد و یا لباس دنباله دار یا کلاه دار را نپسندند. همچنین ممکن است نوع آرایش عروس هم تحت تاثیر قرار بگیرد و یا پوششی مانند چادر برای عروس انتخاب شود. از این رو قبل از انتخاب لباس عروس به فرهنگ خانواده تان توجه کنید.

کلاه و تاج عروس

لباس عروس های فانتزی، کلاه هایی دارند به شکل تاج! در واقع به شکل کلاه عروس روی سر وصل می شود اما تزیینات آن جلوه تاج عروس را دارد. مدل هایی که در لباس های نامزدی دیده می شوند، بسیار روی سر زیبا هستند. این مدل لباس عروس ها، افراد با صورت های ریزنقش و ظریف را زیباتر نشان می دهد.

اگر استخوان بندی صورت تان درشت است، از کلاه عروس لبه دار استفاده کنید که ترجیحاً ساده هم نباشند. زیرا این کلاه عروس، نگاه بیننده را روی سر و صورت شما به چرخش درآورده و از اینکه فقط به صورت شما توجه شود، جلوگیری می کنند. در مورد لباس عروس پوشیده هم باید گفت: نیازی به کلاه عروس ندارند، چون نه تنها در کنار این مدل، زیبایی ندارند بلکه باعث می شود شلخته به نظر برسید.

سایر نکات انتخاب لباس عروس

 • لباس عروس با رنگ روشن در کنار آرایشی غلیظ و تند، باعث شلختگی است. حفظ اعتدال در انتخاب لباس عروس، نکته کلیدی است.
 • اگر چهره زیبایی دارید، لباس عروسی پر از تزیین انتخاب نکنید زیرا زیبایی چهره تان در انبوه تزیینات لباس عروس، فرصت نمود نخواهد داشت. داشتن چهره ای زیبا امتیازی است که شما را در انتخاب لباس عروس ساده اما شیک و زیبا همراهی می کند.
 • برخی از عروس خانم ها می خواهند لباس عروسی متفاوت نسبت به بقیه داشته باشند و برای همین لباس عروس هایی با رنگ نامتعارف انتخاب می کنند. ولی لازم است بدانید در همه جای دنیا لباس عروس به رنگ سفید و یا مشتقاتی از همین رنگ است.
 • لباس عروس نکته اصلی برای زیبایی در این شب نیست. پس بهتر است برای خرید یک لباس رویایی، سختگیر نبوده و همسرتان را برای انتخاب لباس عروس شیک و رویایی دچار مشکل نکنید.
 • در هنگام خرید و انتخاب لباس عروس، کفش عروسی که برای روز جشن عروسی در نظر گرفتید را بپوشید.
 • حتما یک یا دو خانم همراهتان باشد، زیرا خانم ها ریزبین هستند و نکاتی که شاید شما و همسرتان متوجه آن ها نشوید را به شما گوشزد کنند.

منبع: عروس ایرانی

نظر بدهید